Prognozy dla dolara, euro i franka szwajcarskiego waluty pozostają pod presją banków centralnych

Tymczasem kurs EUR/USD spadł z 1,13 do niespełna 1,04 euro za dolara, wyrównując najniższe poziomy od 20 lat. Także obecne prognozy zakładają systematyczne osłabienie amerykańskiej waluty wobec euro. Niemniej jednak nawet gdyby miały się one sprawdzić, to jeszcze przez dłuższy czas o dolarze za mniej niż 4 złote będziemy mogli tylko pomarzyć. Najwięksi optymiści, jakimi są analitycy z Nomury i Morgan Stanley, zakładają, że na koniec roku kurs euro spadnie do 4,30-4,35 zł.

eur/pln prognoza

Nie rekomendują żadnych konkretnych akcji, obligacji, opcji, walut FX, surowców ani zabezpieczeń w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. W sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów. Decyzja o tym, z usług której firmy skorzystać lub czy w ogóle z nich korzystać jest indywidualną z bożego narodzenia jest sik sprawą każdego uczestnika. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek programu inwestycyjnego czy finansowego zaleca się skorzystanie z usług licencjonowanego brokera. Tomasz Rozmus ani żaden przedstawiciel TRADE BAY LIMITED nie gwarantują rezultatów, ani zwrotu z inwestycji poczynionych w oparciu o informacje jakie uzyskasz. Stawka WIBOR stoi już w miejscu prawie miesiąc.

Kurs walut 07.03.2022: dzisiaj

W tej chwili podwyżka stóp procentowych o 75 pb. Nie jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Inflacja konsumencka w USA spowolniła w lipcu do 8,5% z poziomu 9,1% miesiąc wcześniej. usdgbp x Nastroje na rynku poprawiają się po publikacji danych o inflacji w USA Kurs USD/PLN pokonuje kluczowe wsparcie. Serwis FedWatch Tool pokazuje już wyraźną zmianę do…

Ostatnio pojawił się nominał 500 zł, w tym czasie kurs nieznacznie wzrósł. Według najnowszej prognozy “mierniki wzrostu wynagrodzeń w czwartym kwartale pozostały zasadniczo niezmienione w ujęciu rdr.”. “Ceny importowe w strefie euro nadal rosły i […] utrzymały się na wysokim poziomie” – wskazano. Złoty pozostaje słaby, w czym główną rolę odgrywa globalny pesymizm (wspomniana ucieczka do bezpiecznych przystani – złoty taką zdecydowanie nie jest). Do tego dochodzi kwestia stóp procentowych (RPP w maju zaskoczyła w dół) i otoczenie makroekonomiczne (wysoka inflacja, perspektywy wyraźnego spowolnienia wzrostu PKB, nierozwiązane kwestie z funduszami unijnymi). Prognozowaliśmy do tej pory nieco mocniejszą aprecjację, teraz prognozujemy słabszą.

eur/pln prognoza

Niepewność w zakresie szeregu kwestii istotnych dla kształtowania się kursu złotego w przyszłości jest podwyższona. Cywilizowany świat analizuje na razie kocopały Jaszczomba na molo oraz jego brednie na łamach reżimowej prasy o spisku Niemiec na jego pulchną osobę. Gdy inwestorzy ustalą, że to nie są fake newsy, reportaże z cyrku ani tym bardziej kolejne skecze Neo-Nówki, dolar, euro i frank mogą być nawet po 7 cebulionów. Tylko złożenie dymisji przez Jaszczomba może jeszcze coś uratować. Kurs wymiany euro do złotego, a także wiele innych przydatnych informacji, możesz dowiedzieć się bardziej szczegółowo czytając naszą stronę internetową.

kursy walut prognozy krótkoterminowe

Wywindowało to punkt startu dla PKB w 2022 roku. Obecnie I kwartał można szacować na okolice 8%. Z punktu widzenia naszych dotychczasowych prognoz nie jest to scenariusz, który szczególnie nas martwi. Raczej utwierdza nas w przekonaniu, że niechęć do rewizji dynamik PKB na ten rok (w kontrze do tzw. rynku) okazała się decyzją poprawną. Dotychczasowo szacowane 4,1% na 2022 rok jest naszym zdaniem jednak wartością za niską. Czytaj dalej Ceny ofertowe mieszkań w lipcu minimalnie odbiły po czerwcowym spadku – wynika z raportu Expandera i Rentier.io.

Król Dolar I trzyma się mocno

Nie może ten dokument, ani jego część kopiować i dalej propagować. Oprócz umiejętności, wiedzy i szczęścia biznes to fachowa informacja odpowiednio zinterpretowana i dostarczona w tokenexus jak najszybszym czasie. Jeśli jesteś managerem, bądź prowadzisz własną firmę lub działalność gospodarczą CEO.com.pl to adres internetowy, który powinieneś zapisać i zapamiętać.

Prognozy walutowe. Złoty osłabnie, by potem się wzmocnić

Zdaniem lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska kluczowym pytaniem jest, “czy tak wymyślone CPK ma sens”. W jego ocenie eksperci powinni rozstrzygnąć, jak ma wyglądać rozbudowa polskich lotnisk. Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Jaktorowa w województwie mazowieckim zapowiedział też “bardzo precyzyjny audyt” inwestycji. Czytaj dalej Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym. Jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tysięcy złotych będzie przysługiwać gospodarstwom domowym ogrzewającym się węglem kamiennym.

Analitycy tracą wiarę w odrodzenie złotego

Jednak do czasu – bo ostatnie dwa tygodnie były czasem odreagowania spadkowego na USD za sprawą zmiany podejścia do polityki monetarnej także przez ECB i pierwszej od 11 lat podwyżki stóp procentowych w strefie euro. Na tym odreagowaniu skorzystał także polski złoty – indeks BOSSAPLN jeszcze dwa tygodnie temu poruszał się poniżej 76 pkt., zaś obecnie oscyluje powyżej 78 pkt., czyli na najwyższym poziomie od… Według analiz Banku Millenium prognozy dotyczące kursu złotego uległy pogorszeniu w stosunku do oczekiwań z poprzedniego miesiąca. W rezultacie, instytucja podnosi swoją prognozę kursu EUR/PLN na koniec 2022 roku do 4,60, gdyż widzi ograniczoną przestrzeń do umocnienia polskiej waluty. W jej ocenie, należy się liczyć ponadto z wysoką zmiennością notowań i zapomnieć o tym, że kurs euro wróci do dawnego „poziomu równowagi” w okolicach 4,30 zł. Gwałtowne spowolnienie inflacji i sygnały, że ruch ten może być kontynuowany w nadchodzących miesiącach, przygotowują rynki do odwrócenia retoryki przez FED.

Kurs euro w strefie wiosennych szczytów. Dolar wygląda poza przesądzoną podwyżkę

W Czechach indeks okazał się być natomiast na najniższym poziomie, jest to i tak znacznie wyżej niż PMI w Polsce. Czeski wskaźnik pokazuje 46,8 pkt., zaś w Polsce jest to zaledwie 42,1 pkt. Wyniósł indeks PMI dla polskiego przemysłu w lipcu.

Share:

More Posts

How to Choose the Perfect Ant-virus Software

A perfect antivirus application can safeguard your personal computer from web threats. Infections can be propagate from email attachments, malicious websites and social networking links.

some Best Security password Managers

The best password managers deliver an intuitive and protected way to maintain, manage and share your accounts. Among the most popular happen to be LastPass

Send Us A Message